Fatih Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
Özel Fatih Ağız ve Diş Polikliniği

All On Four İmplant Tekniği

All On Four İmplant Tekniği

All On Four implant tekniği uygulanan hastalarda genelde dişleri sagliksiz ve çekilmesi gereken dişler varsa lokal anestezi ile çekilir, tam dişsiz hastalarda ya da dişlerinin arka kısımlarında kemik erimesi bulununan (Ön kısımda kemik olması yeterli çünkü implant çenenin ön tarafına yapılabilir) hastalara belirli açılarla yerleştirilen dört adet dental implant üzerine aynı gün diş protezinin sabitlenmesini sağlayan bir prosedürdür.

All On 4 İmplant Tekniği Kimlere Yapılır ?

All on four implant dişlerini kaybeden veya dişlerinin tamamı çekilmesi gereken diş saglıgının tekrar geri gelmesine imkan olmayan hastalarda uzun yıllar rahatlıkla kullanabilecekleri ve çenelerin arka bölgelerinde kemik olmayan hastalara önerilmektedir.

Dental implantlar kendi doğal dişleriniz gibi bir görüntü verir ve fonksiyonlarını o şekilde gerçekleştirir. All On Four tekniği tam dişsiz hastalarda belirli açılarla yerleştirilen dört adet dental implant üzerine aynı gün diş protezinin sabitlenmesini sağlayan bir tekniktir. Bu tedavi cerrahi ve diş protezi işlemleri olarak iki aşamadan oluşmaktadır. Tedavi günü planlandığı şekilde hastaya 4 adet dental implant yerleştirildikten sonra, geçici diş protezi dental implantların üzerine sabitlenir. 3 ay sonra ise hastaya daimi diş protezleri yapılır.

All on 4 implant uygulanan hastalar tedavi sonrasında çene cerrahının verdiği ilaçları düzenli kullanmalı, geçici protez döneminde hiçbir şekilde sert besinler yememelidir. Kemiğin kaynaşma sürecini tamamladığı üç ay sonrasında, hasta yapılan kalıcı protezlerle hemen normal beslenme düzenine tekrar dönebilir. Geçici protezlerde herhangi bir zarar oluşursa hemen hekime gidilmeli, olası implant kaybı engellenmelidir.

All On 4 İmplantın Avantajları

All on four tedavi ve iyileşme süreci kısa ve acısız olan bir uygulamadır. Başarı oranı yüksek bir tedavi şeklidir ve kemik kaybını önlemeye yardımcı olur özellikle konuşma ve çiğneme fonksiyonlarında büyük düzelme sağlanır. Kullanılan implant sayısı az olduğu için maliyeti daha düşüktür. Hareketli protez kullanımında zorlanan hastalar için rahatlama sağlar ayrıca dahada önemlisi estetik katkısı ile hastanın kendine özgüveni artar.