All On Four implant

All On Four İmplant Tekniği

All On Four implant tekniği uygulanan hastalarda genelde dişleri sagliksiz ve çekilmesi gereken dişler varsa lokal anestezi ile çekilir, tam dişsiz hastalarda ya da dişlerinin arka kısımlarında kemik erimesi bulununan (Ön kısımda kemik olması yeterli çünkü implant çenenin ön tarafına yapılabilir) hastalara belirli açılarla yerleştirilen dört adet dental implant üzerine aynı gün diş protezinin sabitlenmesini sağlayan bir prosedürdür.

All On 4 İmplant Tekniği Kimlere Yapılır ?

All on four implant dişlerini kaybeden veya dişlerinin tamamı çekilmesi gereken diş saglıgının tekrar geri gelmesine imkan olmayan hastalarda uzun yıllar rahatlıkla kullanabilecekleri ve çenelerin arka bölgelerinde kemik olmayan hastalara önerilmektedir.

img

Dental implantlar kendi doğal dişleriniz gibi bir görüntü verir ve fonksiyonlarını o şekilde gerçekleştirir. All On Four tekniği tam dişsiz hastalarda belirli açılarla yerleştirilen dört adet dental implant üzerine aynı gün diş protezinin sabitlenmesini sağlayan bir tekniktir. Bu tedavi cerrahi ve diş protezi işlemleri olarak iki aşamadan oluşmaktadır. Tedavi günü planlandığı şekilde hastaya 4 adet dental implant yerleştirildikten sonra, geçici diş protezi dental implantların üzerine sabitlenir. 3 ay sonra ise hastaya daimi diş protezleri yapılır. All On 4 İmplant sonrası

All on 4 implant uygulanan hastalar tedavi sonrasında çene cerrahının verdiği ilaçları düzenli kullanmalı, geçici protez döneminde hiçbir şekilde sert besinler yememelidir. Kemiğin kaynaşma sürecini tamamladığı üç ay sonrasında, hasta yapılan kalıcı protezlerle hemen normal beslenme düzenine tekrar dönebilir. Geçici protezlerde herhangi bir zarar oluşursa hemen hekime gidilmeli, olası implant kaybı engellenmelidir. 

img
img

All On 4 İmplantın Avantajları

All on four tedavi ve iyileşme süreci kısa ve acısız olan bir uygulamadır. Başarı oranı yüksek bir tedavi şeklidir ve kemik kaybını önlemeye yardımcı olur özellikle konuşma ve çiğneme fonksiyonlarında büyük düzelme sağlanır. Kullanılan implant sayısı az olduğu için maliyeti daha düşüktür. Hareketli protez kullanımında zorlanan hastalar için rahatlama sağlar ayrıca dahada önemlisi estetik katkısı ile hastanın kendine özgüveni artar.

İmplant tedavisi şartları nelerdir?

All on four yapılabilmesi için kemik hacminin yeterli düzeyde olması gerekir. Hastada yeterli kemik ve dişeti dokusu bulunmadığı durumlarda, implant yapılacak bölgeye kemik ve doku eklenir. Bu işlem mutlaka alanında deneyimli ve Uzman çene cerrahları tarafından yapılması gerekmektedir. Kemiğin azlık durumuna göre, kemik tozu ya da hastanın kendi kemiğinden alınan kemikle yeterlilik sağlanır. Bu işlem sonrası kemiğin olgunlaşması için 3-4 ay kadar bir süre beklenir ve ardından hastaya implant yapılır.