Fatih Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
Özel Fatih Ağız ve Diş Polikliniği

Estetik Tedaviler

Estetik Tedaviler Nelerdir?

Estetik tedaviler, kişilerin kendilerini daha iyi hissetmesini sağlayacak gülüş tasarımı, yağ aldırma, göğüs implantı, saç ekimi vb. operasyonlara verilen genel isimdir. Estetik tedavilerin amacı hastaların özgüvenini yerine getirmek ve onları mutlu etmektir. Özgüveni yerine gelen hastalar sosyal hayatta daha aktif rol aldığı birçok araştırma tarafından gözlemlenmiştir. Bu estetik tedaviler hastanın özgüvenini yerine getirdiği gibi hastayı uzun süreli olarak –geçirdiği operasyona bağlı- mutlu etmektedir.

Estetik tedavilerin başında gülüş tasarımı gelmektedir. Bir insan mutlu olduğunda mutluluğunu gülerek dışa vurmak ister. Fakat bazı insanlar gülüşlerinden hoşnut olmaz veya utanır. Bu noktada gülüş tasarımı yani yeni bir gülüş elde etmek için çeşitli yöntemlere ve kliniklere başvurur. Bu noktada başvurduğu yöntemler arasında çoğunlukla yaprak lamina, porselen köprüler, zirkonyum kaplamalar yani gülüş tasarımı tedavileri bulunmaktadır. Eğer hastanın eksik diş problemi varsa hasta implant tedavisine yönelmektedir. Bu sayede önceden sahip olduğu gülüşe veya daha güzel bir gülüşe ulaşabilir.

Eğer hasta, hasta yağ fazlalığından şikayetçi ise başvurduğu yöntem yağ aldırma yöntemidir. Bu sayede fazlalık olan yağları aldırıp hayal ettiği noktaya ulaşması hız kazanır. Göğüs implantı ise daha büyük göğüse sahip olmak isteyen kadınlar için en çok tercih edilen estetik tedavi yöntemidir. Saç ekimi genel olarak erkeklerin başvurduğu bir yöntem olup 3 gün gibi kısa bir sürede biten bir operasyondur. Bu tarz estetik tedavilerle kişilerin özgüveni yerine getirilir ve kendisiyle barışık olmasında bir noktada kişiye yardımcı olur. Ya da kişinin kendisini daha iyi hissetmesinde rol oynar.

Estetik tedaviler için tercih edilen ülkeler arasında başta Türkiye gelmektedir. Türkiye sunduğu kaliteli ve uzun süreli tedaviler sayesinde bu sıralamada en üst noktaya gelmeyi başarmıştır. Ayrıca farklı bir etken Türkiye’de yapılan tedavilerin hastalara toplam maliyeti kendi ülkelerine kıyasla daha ucuz ve yine kendi ülkelerine kıyasla daha kaliteli veya aynı kalitede olmasından kaynaklı tercih edilmektedir. Ayrıca Türkiye’de Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan klinikler hastalara güvence sağladığından dolayı hastalara diğer yabancı ülkelere göre cazip gelmektedir.