Gülüş Tasarımı

Gülüş yüzün, kişinin ruh halini yansıtan ve ruh haline etki eden en önemli göstergelerdendir. Gülüş tasarımı yapılırken en önemli faktörlerden biri yaş özelliğidir. Bu tasarım, dudakları, dişleri, estetik açıdan kişiye yakışır halde güzel bir gülüş elde edilme amacı taşıyan uygulamadır. Değişen teknoloji ve dijital sistemler ile daha pratik şekilde uygulanmaktadır.

.Hasta memnuniyeti ilk etap olarak görülerek tedaviye başlamadan önce hasta ile görüşülüp nelerden şikayetçi olduğu gülerken neden rahatsız olduğu dinlenilmektedir. Buna göre plan yapılıp, tedavi başlar. Gülüş tasarımı işlemini yaparken dudak yapısı, dişlerin boy uzunluğu, diş yapısının sıralanışının yüz ile uyumu, dişeti özellikleri ve dudak ve diş uyumuna dikkat edilmektedir. Mükemmel estetik bir gülüşe sahip olmak için diş yapısının ve sıralanışının düzgün olması, üst üste çakışma olmamasına dikkat edilir. Üstte bulunan dişler ön plana çıkarılıp, diğer dişlere göre daha belirgin olarak uygulanır.

Dt. Nazan Nur Arık -- Cad-Cam Gülüş Tasarımı
IMG_2518
IMG_2518 - Kopya
IMG_2519
IMG_2520
IMG_2531
IMG_2533
IMG_2550
IMG_2551
IMG_2552
Previous Next
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Web Konsepti | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi